Bitcoin Almak Doğru Yatırım Mı

Bitcoin fiyatları zirveden biraz düşmüşken bitcoin almak doğru yatırım mı olur sorusu insanların aklına geliyor.

Bitcoin Yatırımı

Düşüş çıkışların normal olduğu Bitcoin şu an yatırım açısından en önemli fiyat aralığında. 10 bin dolar bandında seyreden dünyanın en ünlü kripto parasına yatırım yapmayı düşünenler açısından bir fırsat olabilir.

Bitcoin Fiyatı Çok Mu Yüksek

Bitcoin bugüne kadar her zaman fiyat olarak kendi zirvesindeydi. Bundan 2 yıl önce 400 dolarken de kendi açısından en üst seviye rakama sahipti. Yani bitcoin sürekli yükselen bir kripto para birimidir.

1 ay öncesinde 20 bin dolara yaklaşan Bitcoin fiyatının düşmesinin ana nedeni coin borsalarının arz-talebi karşılayamayıp geçiçi olarak işlemleri durdurmasıdır. Bu geçiçi durum sonrası yapılacak alt yapı iyileştirmeleri ile coin borsaları tekrar düzenli aktif olacak ve kripto para piyasası yükselecektir.

Yatırım olarak bitcoin almak şu an için kesinlikle doğru adım olacaktır. Gidişata bakılırsa 5 yıllık öngörüleri çok daha kısa sürede gerçekleştirecektir.

Eğer kıyıda köşede bir paranız var ise bankada durması yerine bitcoine yatırım yaparak hem enflasyondan doğacak değer kaybını minimize edebilir hem de uzun vade de ciddi kar getirisine sahip olabilirsiniz.

Bitcoin geçtiğimiz 5 yıllık dönem içerisinde kendisini her zaman en az 5 katı değere katlamaktadır. İlk yıllarda bu rakam uçuk şekilde 200-300 katı gibi sayılarla ifade ediliyordu. Bitcoin sistemi geliştikçe, insanların ilgisi arttıkça fiyatı artmaya devam edecektir. Eskisi gibi bu kadar yüksek olmasa da yıllık en az 2 katı olacağı herkes tarafından garanti görülmektedir.

Fiyatların düşme ihtimali kısa süreli olabilse de uzun vadeli yatırım düşünenler için bitcoin doğru bir yatırım olacaktır.

Burada belirtmekte gerekir ki söylediklerimiz diğer kripto para birimleri için değil sadece bitcoin için geçerlidir. Diğer kripto paralar özellikle son yıllarda türeyenler yatırım için her zaman risklidir, ancak bitcoin bu işin sistemidir, alt yapısıdır. İyi kazançlar elde etmek için en doğru yatırım tercihi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir