Bitcoin Cloud Mining Nasıl Yapılır – Hashflare.io ile Mining

Bitcoin cloud mining bir nevi mining cihazlarını online belirli süre ile kiralayarak mining yapmaya denir. En basit anlaşılır haliyle bitcoin cloud mining ‘i bu şekilde tanımlayabiliriz.

Bitcoin Cloud Mining

Piyasanın en karlı cloud mining sitesi olan ayrıca Türkçe desteği de bulunan www.hashflare.io üzerinden nasıl mining yapabileceğinizi, paketlere göre günlük / aylık / yıllık ne kadar getirisi olacağına detaylıca değineceğiz.

Bu siteyi özellikle seçtik çünkü kendimizde site üzerinden ödemeler alıyoruz, şu ana kadar bir sorun yaşamadığımızı belirtelim. Ayrıca cloud mining de en avantajlı getirisi olan coin; Bitcoin olduğundan bunun üzerinden anlatacağız.

Hashflare.io Üzerinden Bitcoin Cloud Mining

İlk olarak belirtmemiz gereken bitcoin cloud mining de yapılması gereken tek şey var. Ödeme yaparak bir paket satın almak. Sonrasında her şey otomatik olarak gerçekleşecek. Hiçbir şey yapmanız gerekmez, bakım, ekstra ödeme vs. gibi ek hiçbir işlem yok.

Yapacağınız ödeme sonrası hesabınızda aldığınız kazım gücü otomatik olarak aktifleştirilir ve günlük mining yapmaya başlamış olursunuz.

Her günün sonunda yapılan miningden kazancınız sitedeki hesabınıza aktarılır. Türkiye saati ile gece 2-3 civarında genelde hesaba geçiyor. Dilediğiniz zaman da bitcoin cüzdanınıza kazandığınızı çekebilirsiniz. Site üzerinden düzenli olarak ödeme alıyoruz.

Hashflare.io Bitcoin Cloud Mining Getirisi-Karı

En çok kazandıran paket olan “SHA-256 Algoritma Madencisi” üzerinden 1 TH/S ‘lik güç kiraladığınızı varsayalım.

1 TH/S bitcoin mining için yapacağınız ödeme tek seferlik 150 dolardır. 1 yıl boyunca 1 TH/S gücünde otomatik olarak hergün mining yapmış olacaksınız.

1 Bitcoin ‘inin fiyatını 16 bin 600 dolardan hesap edecek olursak mining işleminin size aylık 70 dolar civarında bir getirisi olacak demektir. 150 dolar yatırdınız yani yatırımınızı sadece 2,5 ay gibi kısa bir süre de geri almış olacaksınız.

Yıllık olarak ise eğer bitcoin fiyatı düşmezse (ki bu çok mümkün birşey değil) en az 840 dolar kazanmış olacaksınız. Bu şu anki bitcoin fiyatı baz alınarak yapılan hesaplamadır. Eğer bitcoin fiyatı kat kat artmaya devam ederse geliriniz de aynı oranda kat kat artacak.

Şöyle örnekleyelim Bitcoin 10 bin dolarken, bin dolarlık bir mining gücü almış olsaydınız aylık size 250-300 dolar arası bir rakam getirecekti. Bitcoin ‘in 1,5-1,7 katı yükselmesi ile bu rakam tam tamına 500 dolara çıkmış oldu. Yani gelirinize gelir katmış oldunuz ve sadece 1-1,5 ayda yatırdığınızı geri almış olurdunuz.

İşte masrafsız, elektrik ücreti derdi olmadan mining yapmak bu kadar kolay.

Sitede bulunan Paketler içinden en karlısı SHA-256 algoritmasıdır, hiç diğer paketlere, coinlere bakmanıza bile gerek yok. SHA-256 ile Bitcoin ‘den çok iyi gelir elde edeceksiniz.

Adım Adım Hashflare ‘e Üye Olup Cloud Mining Yapmak

1- Linke tıklayarak Hashflare.io sitesine gidin.

2- Sağ üst alanda yer alan “KAYIT” linkine tıklayarak üyelik oluşturun ve giriş yapın.

Hashflare Kayıt

3- Kaydınızı tamamlayıp, üyeliğinize giriş yaptıktan sonra sol menüdeki Kazım Gücü (Hashrate) Satın Al ‘a tıklayıp SHA-256 ‘yı seçin.

Hashflare Kazım Gücü Alma

4- Satın almak istediğiniz Mining gücünü ayarlayın ve devam butonuna tıklayın.

Hashflare Cloud Mining Yapmak

Yukarıdaki ekranda Devam ‘ı tıkladığınızda satın alacağınız kazım gücü miktarı, birim ücreti gibi ödeme öncesi aşağıdaki görüntüdeki ekran çıkacaktır.

5- “Select Payment Method” butonuna tıklayarak ödeme yöntemini seçiniz. Bitcoin ile yada kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Türk bankalarına ait kartlar ile de ödeme yapılabilmektedir.

Hashflare Ödeme Yöntemi Seçme

6- Kredi kartı ile ödeme yapmak için “Pay with Credit Card (C)” seçeneğini seçin. Bu seçenek 3D secure şifresi ile işlem yapmanızı sağlar.

Hashflare Kredi Kartı Ödeme

Ödemeyi başarı ile tamamladıysanız birkaç dakika sonra mining gücü hesabınıza tanımlanır ve mininge başlamış olursunuz. Bundan sonra aldığınız kazım gücü ile her gün kazandığınız bitcoinler otomatik olarak hesabınıza eklenecektir. Başka hiçbir şey yapmıyorsunuz işte hepsi bu kadar.

Not: Bitcoin cüzdan adresinizi sitedeki hesabınıza kaydedin, ilk çekiminizi bitcoin cüzdan adresi kaydetme/değiştirmeden dolayı 14 gün sonra yapabilirsiniz. Bu süreçte bitcoinler hesabınızda birikmiş olacaktır, herhangi bir sorun yaşamassınız.

Bu durum sistemsel güvenlik amaçlıdır, cüzdan adresinizi değiştirirseniz tekrar 14 gün çekim yapamazsınız buna dikkat ediniz. Aynı adrese sürekli bitcoin çekimi yapabilirsiniz, bazı cüzdan siteleri her işlem için farklı adres belirtir ancak önceki cüzdan adresleri de kullanılabilirdir.

Ayrıca aşırı bir çekim talebi oluştuğu zaman site zaman zaman çekimleri birkaç günlüğüne askıya alabiliyor, bu normal bir durumdur.

Ödeme alt limiti düşük olduğundan çok fazla çekim verilebiliyor. Böyle bir durumda çalıştıkları otomatik BTC ödeme sisteminde aşırı bir yük oluşuyor. Bu seferde işlemlerin neredeyse tamamı beklemeye giriyor. Ödeme sistemini rahatlatmak amacıyla çekimler geçici olarak kapatılıyor, düzeldiğinde tekrar aktif hale getiriliyor.

HashFlare.io Ödeme Kanıtı

Ödeme ile ilgili birçok soru geliyor en son aldığımız 0.05 BTC için ödeme ekran görüntüsünü ekliyoruz.

HashFlare Ödeme Kanıtı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir