Bitcoin Düşüşü Gerçek Mi? Sahte Mi?

Çok değil bundan 1 yıl öncesinde dahi yayınladığımız bir çok yazı da Bitcoin ‘e karşı bir cephe oluşacağını söylemiştik. Bu cephenin gerçek aktörleri devletler ve finans kuruluşları olmakla beraber popüler haber gazetelerinin sıfırlandı gibi yersiz sahte başlıkları insanların aklını karıştırıyor.

Bitcoin Düşüşü

Evet, Bitcoin Ocak-Şubat 2018 içerisinde %50 ‘ye varan değer kaybetti. Peki bu değer kaybı neden yaşandı, işin aslı ne açıklayalım.

Bitcoin ‘de Düşüş Yapay

Bitcoin ‘in %50 ‘lik düşüşü her ne kadar yaşanmış olsa da aynı şekilde de değer kazanacak. iddia ediyoruz Bitcoin en geç yaz aylarına doğru 30-40 bin dolar barajını görecektir.

Düşüş sadece Bitcoin ile ilgili değil genel kripto para piyasasıyla ilgili. Yani aslında gerçekleşen düşüşün bir çok sebebi var.

Bunları tek tek ele almak çok uzun sürebilir, engelleme haberleri Bitcoin ‘i çok fazla etkileyecek bir şey değil. Popüler haber sitelerinin komik haberlerine hiç bakmayın bile.

Şöyle bir düşünün; Yatırımcı birisiniz ve 20 bin dolar olan bir ürünün değeri 6-7 bin dolara kadar düşüyor. Tekrar aynı değere yükselme ihtimali ise %90 ‘a yakın. Siz olsanız yatırım yapmaz mıydınız?

Düşüşün sebepleri ne olursa olsun büyük yatırımcılar piyasaya geliyor. Daha dün Amerikan Borsasından 100 Milyar dolarlık bir para çıkışının yapıldığının altını çizelim. Bugün itibari ile de Bitcoin düne göre 1500 dolar değer kazandı (6200 dolardan 7700 dolara ulaştı). Bunların hiçbiri tesadüf değil.

Sabırlı Olup Bitcoin ‘i Tutanlar Kazanacak

Bitcoin sahipleri için önereceğimiz sabırlı olup kesinlikle satış yapmamalarıdır. Şu an Bitcoin piyasası zengini zengin fakiri fakir edecek şekilde işliyor. Bu ne demek gelin açıklayalım;

  • Az bir parası olup Bitcoin almış kişiler düşüşü gördükçe zararın neresinden dönsem kardır mantığı ile satış yapıyor
  • Zengin olup yatırım yapanlar ise ne olursa olsun er yada geç yükselecek diye düşüşü önemsemeyip Bitcoin ‘i tutuyor.

Bitcoin herşeye rağmen yükselecek, biz bunu söylerken elimizdeki BTC ‘lerle ilgili en ufak şüphemiz olmadan belirtiyoruz.

Bitcoin ‘de sabırlı olan kazanacak, kaybetmekten korkanlar ise zaten Bitcoin ‘leri satması ile kaybetmiş olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir