Gönderilen Bitcoin Nasıl İptal Edilir

Bitcoin ile ilgili en sık sorulan sorulardan biridir, gönderilen bitcoin nasıl iptal edilir sorusu. İptal etmeyi istemenin bir çok farklı sebebi olabilir. İşlemden vazgeçilmiş olabilir, yanlış miktar gönderilmiş olunabilir vs. vs. bunları sıralayabiliriz. Peki bunu gerçekleştirmenin bir yolu var mı gelin birlikte bakalım.

Bitcoin İptal Etme

Gönderilen Bitcoini İptal Etmek Mümkün Mü

Bitcoin bilindiği gibi herhangi bir merkeze bağlı olarak işlemez. İşlemler kullanıcılar arasında doğrudan gerçekleşmektedir. Bu nedenden dolayı gönderilen bir bitcoin ‘in iptal edilmesi mümkün değildir. Bununla ilgili bazı yabancı sitelerde gönderilen miktarın daha fazlasını aynı cüzdan adresine öncelikli olarak gönderilirse iki işlem de iptal olur gibi bilgiler yazmaktadır. Ancak bu artık geçerli değildir, bu tür yöntemleri denemeyiniz yoksa zararınız birse iki olabilir.

Kesin olan tek şey var ki o da gönderilen bitcoinin iptal edilemeyeceği gerçeği. “Send” yani gönder butonuna tıkladığınızdan sonra artık herşey tamamlanmış sayılır. Gönderimi sağladığınızdan sonra yapılacak işlemler sadece sistemsel işleyişten ibarettir. Ve bunların geri dönüşü hiçbir şekilde yoktur.

İleri de Bitcoine İptal Etme İşlemi Gelir Mi

Bu sorunun da cevabı çok net olarak hayır olacaktır. Bitcoin sisteminde artık büyük değişiklikler yapılamaz durumdadır. Bu aynı windows işletim sistemlerindeki sabit sorunlar gibidir. Bunların düzeltilmesi için tamamen baştan sistemlerin kodlanması gerekir.

İşin özü sanal paraların sistemi bu şekilde iptalsiz devam edecektir. Büyük para transferlerinde işlemlerin gerçekleştirilmeden önce farklı kişiler taraıfndan kontrol edildikten sonra onaylanması da önemlidir.

Kişisel gönderimlerinizde bitcoin göndermeden önce göndereceğiniz cüzdan adresini ve miktarını birkaç kez kontrol ondan sonra gönderme butonuna tıklamanızı önemle tavsiye ederiz.

One thought on “Gönderilen Bitcoin Nasıl İptal Edilir

  1. merhabalar yanlış adrese etherium gönderdim..hatalı adresin ismi akıllı kontrat adresi idi..
    ethscan a baktığımda benim transfer için başarısız ve iptal edildi yazıyordu. bu etherum ben borsadan gönderdim.borsayada support attım..acaba ethscanda iptal edildi yazdığı için benim etherum geri gelir mi..tşk ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir