Kripto Para Dünyası Nereye Gidiyor 2018

2018 yılı itibari ile kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler coinlerin fiyatlarını düşürürken buna bağlı piyasanın toplam değerinde de ciddi düşüşler yaşandı.

Kripto Para Dünyası

Kripto Paraların Geleceği

Kripto paraların geleceği olacağından kimsenin şüphesi yok ancak asıl sorun yüksek talepte Blockchain alt yapısının kullanılamaz oluşu. Bu geleceği gören bazı kripto para geliştiricileri kendi sistemlerini geliştirmeye başladı. Buna ilk örnek TRON kripto parasını gösterebiliriz. Geçtiğimiz hafta test amaçlı kendi alt yapısını sunan coin başarılı olursa artık Blockchain ‘den kopup kendi sistemiyle devam edecek.

Kripto paraların en büyük özelliği kontrol edilemez, geri gönderilemez oluşuydu. Başlangıçta herkese güzel gelen bu fikir bazı kripto para exchange sitelerinin hacklenmesi ile hesapların boşaltılması sonrası ciddi sorulara neden olmaya başladı. Güvensizliğin yarattığı gelişmelerde coinlerin fiyatlarının düşmesine sebebiyet verdi.

Kripto Para Fiyatları Ne Zaman Düzelecek

Şu an kısa vadede (birkaç aylık süreçte) kripto paraların eski fiyat rekor seviyelerine gelmeleri çok mümkün görünmüyor. Ancak 2018 içerisinde yeni rekor kıracaklarını net olarak söyleyebiliriz. Bu belki yılın sonunda olur belki 3.çeyrek civarında. Çok yüksek rekor beklememekle beraber eski fiyatlara tekrar dönüp biraz daha yükselmesi bekleniyor.

Devletlerin kripto paralara karşı olduğu haberleri ise çok fazla gerçeği yansıtmıyor. Dünya üzerinde kara para aklama işini en iyi yapan kurumlar devletlerdir. İleri ki dönemlerde devletler uyuşturucu, silah satışı gibi aslında yasa dışı olup piyasaya kendilerinin sürdüğü tehlikeli maddeler için kripto paraları kullanabilir. Bilindiği üzere tüm terörist diye nitelendirilen grupların ellerinde ABD ve Rus yapımı silahlar mevcut. Bu silahlar ışınlanarak teröristlerin eline geçmiyor. ABD ve Rusya silah satışı ile ekonomilerine çok ciddi para girdisi sağlıyor.

Resmiyette teröristlerin eline bu silahlar nasıl geçiyor muamma cevaplar veriliyor, ancak herkes işin aslını biliyor. Kripto paraların gelecek dönemde benzer şekilde kullanımı yaygınlaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir