Stellar Coin Mining Nasıl Yapılır Yapılabilir Mi

Stellar coin ile ilgili miningciler tarafından merak edilen stellar coin mining yapılabilir mi sorusudur.

Stellar Mining

“Stellar coin” olarak belirtmemizin nedeni Stellar ünlü bir müzik grubunun olmasından dolayıdır. Şu an aramalarda sıkça müzik grubunun sonuçları çıktığından kullanıcıların daha kolay erişmesi için bu şekilde belirtiyoruz. Stellar ağındaki coin adı Lumens ‘tir.

Stellar Coin Mining Hakkında

Stellar networkü kurulduğu 2014 yılında toplam 100 milyar Lumens ile piyasaya sürülmüştür. Bundan dolayı Stellar ‘da mining bulunmamaktadır.

Lumens, Stellar ağında kullanılan coinin adıdır. Bilindiği gibi en popüler Bitcoin ve Ethereum gibi coinler mining işlemi yapılarak üretilmekte böylece miningcilere de para kazandırmaktadır.

Mining sistemi beraberinde bir takım sorunları da getirmektedir. Şu an Bitcoin de karşılaşılan işlem sayısı ve hacmi arttığında gönderimlerin yavaşlaması gibi teknik sorunlar ortaya çıkmaktadır.

İşte bu nedenden dolayı farklı coin kurucuları direkt olarak mining olmadan toplam coin miktarını piyasaya girişi ile arz ederek sunmuştur. Stellar ‘da bunlardan biri olduğundan Stellar coin mining yaparak Lumens almak mümkün değildir.

Mining olmayan coinlerde gönderim hızı her zaman çok hızlı olmaktadır, ana tercih edilme sebebi budur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir